Inteligentny Głośnik


Sterowanie urządzeniami na odległość jest za pewne tak stare jak te urządzenia. Każdy używa pilota zdalnego sterowania do obsługi urządzeń. O sterowaniu głosem czytaliśmy w powieściach science fiction. W XXI wieku przyszedł czas na realizację tej wizji. Pierwszy głośnik inteligentny pojawił się w USA w 2016 roku. Urządzenie to zrobiło dużą furorę na rynku, bo już w następnym roku zostało uznane za gadżet roku. Szacuje się, że tylko w Stanach Zjednoczonych używanych jest około 30 milionów głośników. Urządzenie wykorzystywane jest przede wszystkim jako źródło informacji o pogodzie, sytuacji na drogach, do odsłuchiwania treści z serwisów internetowych, na przykład: youtube, wikipedia, słuchania radia internetowego, audiobooków i podcastów.

Inteligentny głośnik to nie tylko multimedia, to także sterowanie inteligentnym domem.

To wszystko brzmi bardzo obiecująco, ale amerykańskie głośniki jak dotychczas nie rozmawiają z nami po polsku. Głośnik, który wprowadzamy na rynek posiada cechy wyżej opisanych produktów i rozmawia z nami po polsku.

Tonos jest głośnikiem przyjaznym dla osób starszych i niepełnosprawnych. Słucha nas tylko wtedy gdy wydajemy mu polecenia. Wyróżnikiem naszego produktu jest możliwość sterowania elementami inteligentnego domu bez dostępu do sieci Internet.

Głośnik działa na platformie AI-Speaker.